Predikers zijn afhankelijk van groepen vrijwilligers om tal van dingen in de kerk en via inspanningsprogramma’s te voltooien. Elke collega heeft aanleg voor de tafel gedragen, maar weinigen hebben begrip voor het weghakken van een groep. Deze collega’s zijn hier omdat ze om het resultaat geven, maar omdat ze verschillende karakters en kwaliteiten met zich meebrengen, kunnen ze in sommige gevallen conflicteren en strijd veroorzaken. Dus hoe trotseert een Pastor groepsstrijd?

Het juiste antwoord is om vroegtijdig opgenomen te worden om problemen te bepalen. Ondanks het feit dat u misschien uit de buurt van groepsstrijd moet blijven of de groep moet verlaten om hun eigen problemen te doorzoeken, hebben de individuen van de groep in veel gevallen uw administratie nodig en hebben ze nodig om de stammen te bepalen. Ministers die waardevol met kwesties kunnen omgaan, kunnen de winstgevendheid verbeteren, nieuwe gedachten voortbrengen en door en door collega’s creëren, ook altruïsme.

Zoals aangegeven in een recent rapport, “Formative Sequence in Small Groups”, verspreid in Psychological Bulletin, zijn er vier fasen van groepsvoortgang: Forming, Storming, Norming en Performing.

Door uit te zoeken in welke fase van vooruitgang de groep zich bevindt, kan een voorganger besluiten hoe hij met de stelling om moet gaan.

Vormgeven. In deze vroege stadia onderzoeken individuen of ze een plaats nodig hebben bij de bijeenkomst. Ze benaderen verschillende individuen zorgvuldig en keken toe. In deze fase zou er een minister moeten zijn.

Woedend. Terwijl collega’s hun werk karakteriseren en elkaar testen, beginnen er botsingen te ontstaan. De minister moet zowel mandaat als sterk zijn.

Normeren. Collega’s beginnen hun ongelijkheden uit te werken, verbindingen te leggen en over te stappen op geleidelijk winstgevende activiteiten. Een minister moet een steeds stabieler en minder mandaat krijgen.

Het uitvoeren van. Collega’s delen autoriteit, structureren een verzamelend karakter en zijn afhankelijk. Samenwerking is communautair en nuttig. Een minister moet sterk zijn.

Stappen om conflicten te overwinnen

Pak de stelling vroeg aan. Hieronder volgen enkele fasen om u te helpen bij het verslaan van ruzie.

1. Val het probleem aan, niet het individu

2. Concentreer je op wat mogelijk moet zijn, niet op wat niet mogelijk is

3. Moedig een situatie aan voor open correspondentie.

4. Probeer iemand of schuld niet de schuld te geven; beschouw elk als een kans om je als groep te ontwikkelen.

5. Wees verantwoordelijk voor je werk in de groep.

6. Stem af om het perspectief van de ander te begrijpen voordat u het uwe geeft

7. Wees je bewust van het onderscheidingsvermogen van anderen.

8. Zorg voor het probleem tijdens het opbouwen van de relatie

Houd de bewering geïdentificeerd met de taak die moet worden gedaan. Probeer dit niet alleen een plek te laten voor collega’s om individuele wrok tegen elkaar uit te spreken. Bovendien, als het buitensporig wild wordt, heb je een pauze nodig.

Een ontspoorde strijd zal collega’s verzwakken. Haal ze weer in de groove door het volgende te doen:

1. Praat over wat er is gebeurd en hoe het de neiging heeft om op een strategische afstand van later te worden gehouden.

2. Maak regels en limieten zodat collega’s weten waar ze aan toe zijn.

3. Gebruik opbeurende feedback door te vieren met de collega’s.

Jan Hinton is de maker van ePastorNetwork.com

De eerste lidmaatschapswebsite van internet voor predikanten.